HAUNTER BYXA BLÅ/GRÅ Riktigt snygg fritidsbyxa, den är även slitstark och smidig med riktigt bra passform. En byxa som kommer hänga med dig i många år. 4-vägs strech i nylon/spandexväv för extremt bra passform.
HAUNTER BYXA SVART/GRÅ Riktigt snygg fritidsbyxa, den är även slitstark och smidig med riktigt bra passform. En byxa som kommer hänga med dig i många år. 4-vägs strech i nylon/spandexväv för extremt bra passform.
GRUNDÉNS STORM RIDER BIB BLACK Vattenpelare på 8 000 och andningsförmåga på 3 000 gör att dessa är perfekta att kombinera med Grundéns Storm Rider Jacka.
GRUNDÉNS WEATHER WATCH BIB BLACK Alla delar är dubbeltejpade så att risken minskas att vatten ska kunna tränga sig in och fickorna på sidorna är förstärkta. Vattenpelare på 10 000. Andningsförmåga på 5 000 mvp.
SAVAGE GEAR DENIM WAIST WADER Hög prestanda men samtidigt andas dessa vadare och liknar ett par jeans! 100% vattentät och har hög stretch i midja och runt anklar. 86% polyester och 14% spandex.
DAIWA MATCH BIB & BRACE Härliga kvalité hängselbyxor från Daiwa. Passar bäst med Daiwa Match jacka. Rabatt på 499:- vid köp av Daiwa Match BiB och Daiwa Match Jacka: Länk till jacka
DAM XTHERM WINTER SUIT Deluxeställ med hög prestanda. Tålig 100% Polyester twill mikrofiber med grym design. 8000mm vattenpelare med tejpade sömmar. Mjuk och varm med 100% Polyestermicro fleece lining.
WESTIN W4 2-LAYER PANT Grymt bra byxor till oss sportfiskare. Dessa byxor är vind och vattentäta för att klara alla omständigheter och prövningar en fiskare kan utstå. Byxan både värmer och andas för att kunna transportera bort svett från huden om det blir för varmt. Rekommenderas!