• -304,00 kr
GARMIN STRIKER 4 WORLDWIDE Garmin - 1
GARMIN STRIKER 4 WORLDWIDE Garmin - 2
GARMIN STRIKER 4 WORLDWIDE Garmin - 1
GARMIN STRIKER 4 WORLDWIDE Garmin - 2

GARMIN STRIKER 4 WORLDWIDE

I lager
1 495,00 kr 1 799,00 kr -304,00 kr

Ekolod från Garmin. Att hitta fisk är enklare än någonsin med STRIKER 4 fishfinder. Markera och återvänd till dina fiskeställen, båtramper och hamnar och dela dina favoritwaypoints och rutter med andra STRIKER- och echoMAP™-kombinationer. 

Att hitta fisk är enklare än någonsin med STRIKER 4 fishfinder. Markera och återvänd till dina fiskeställen, båtramper och hamnar och dela dina favoritwaypoints och rutter med andra STRIKER- och echoMAP™-kombinationer. Med Smooth Scaling™-grafik får du en bild utan avbrott när du växlar mellan skalor för djupområde. Med uppspelningsbar ekolodshistorik kan du bläddra bakåt bland ekolodsbilder för att markera waypoints som du ursprungligen kanske har missat.

Dessutom har den en inbyggd realtidsbild och visar hastighetsdata. Innehåller fästen för tilt/vridning, CHIRP-givare (77/200 kHz) med material för givarmontering på akterspegel och trollingmotor. För högpresterande CHIRP kan du köpa en GT8- eller GT15-givare (säljs separat).

Fri frakt över 499:-*.
14 dagar ånger- & bytesrätt.
1–3 dagars leverans med DHL.
Betala senare med Klarna & PayPal.

Beskrivning & Video

STRIKER 4 fishfinder innehåller en Garmin CHIRP-givare (77/200 kHz) som ger en märkbart högre skärpa och detaljrikedom för fisk och struktur än traditionella 77/200 kHz-givare.

Istället för att skicka en frekvens i taget skickar CHIRP ett kontinuerligt svep av frekvenser, från låg till hög, och tolkar dem sedan individuellt när de kommer tillbaka. Eftersom frekvenserna ger ett bredare spektrum av information kan CHIRP-ekolodstekniken skapa skarpare fiskbågar med större objektseparation.

Du kan även uppgradera till högpresterande Garmin CHIRP-teknik som ger kristallklara ekolodsbilder med ännu mer bättre objektseparation och upplösning från grunt till djupare vatten. För bättre fiske är bottenkonturer mer synliga, även vid hög hastighet, och signalbrus kan undertryckas på större djup för att ge en bättre tolkning av det som finns nedanför.

  • Lättanvänd 3,5-tums fishfinder i färg med inbyggd, högkänslig GPS
  • Hitta fisk: markera och återvänd till dina fiskeställen, hamnar och ramper
  • Knappar gör det enkelt att använda
  • Innehåller CHIRP-ekolodsgivare (77/200 kHz), sändningseffekt (200 W RMS)/(1 600 W topp-till-topp)

Innehåll
STRIKER 4
Givare med två strålar
Fästen för akterspegel och trollingmotor
Lutningsbart/vridbart fäste
Strömkabel
Dokumentation

Produktdetaljer

170310104177
753759147020
Produkt tillagd i önskelista